Konferencija ,,Paauglių pasaulis: kaip perprasti ir tapti paauglių pasaulio dalimi”

Konferencija ,,Paauglių pasaulis: kaip perprasti ir tapti paauglių pasaulio dalimi”

Paauglystė – vienas svarbiausių periodų žmogaus gyvenime. Šio laikotarpio prioritetas yra noras tapti nepriklausoma asmenybe. Įvairiais būdais, priimtinais ir laužančiais nusistovėjusias visuomenės normas bei standartus, bandoma to pasiekti. Tačiau dažnas paauglys sunkiai geba atsirinkti, koks elgesys ir veiksmai yra priimtini, o kurie visuomenėje laikomi žalingais. Bando išmėginti viską, kad suprastų, ko nori iš jo visuomenė ir ko siekia jis pats. Šeima yra pirmoji ir svarbiausia socialinė institucija, mikroaplinka, perteikianti tam tikrus elgesio modelius, kuriuos įsisąmonina ir perima paauglys.

Gruodžio 8 ir 29 dienomis, bendradarbiaujant su VšĮ „Via alba“ pakvietėme tėvus, globėjus (rūpintojus), o vėliau ir visus su jaunimu dirbančius specialistus į konferenciją ,,Paauglių pasaulis: kaip perprasti ir tapti paauglių pasaulio dalimi”. Konferencijoje naudingomis ir aktualiomis žiniomis bei praktinėmis rekomendacijomis dalinosi: šeimos konsultantės Daiva Meškiene ir Neringa Norvaišaitė-Baranauskienė, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Kristina Sereikienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Mažeikių rajone patarėja Živilė Kontenienė , Equip trenerė Justina Skunsmonienė, psichologė Salvinija Lukšienė, socialinė pedagogė Gitana Svirskienė, dorinio ugdymo mokytojas Arunas Raudonius, psichologė Virginija Servutienė.

Antrosios konferencijos metu sveikinimo žodį tarė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi Mažeikių rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Lina Antanavičienė, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys. Apie  bendradarbiavimo tarp institucijų svarbą kalbėjo Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus Mažeikiuose specialistės. Pranešimus skaitė dorinio ugdymo mokytojas Arūnas Raudonius ir konsultantas Vaidas Arvasevičius.

Diena buvo turininga – dar kartą susitikome vieni su kitais ir pasisėmėme naujų žinių.Skip to content