Spalvotas Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro gimtadienio piknikas

Spalvotas Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro gimtadienio piknikas

2023-06-28 Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centre buvo paminėtas 5-asis Globos centro gimtadienis. Ta proga į Senamiesčio bendruomenės sode organizuotą pikniką buvo pakviesti Mažeikių rajono globėjai (rūpintojai) su savo šeimomis ir miesto gyventojai bei svečiai. Gimtadienio piknikas – vienas iš vaikų globos savaitės renginių. Vaikų globos savaitės renginiai vyksta visoje Lietuvoje, o juos globoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro gimtadienio pikniko metu netrūko linksmybių, žaidimų ir šėlionių. O šventės kulminacija tapo dalijimasis įvairiaspalvėmis širdies dulkėmis. Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės, – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį.

Širdies dulkės vaikų globos savaitės metu pasklis visoje Lietuvoje. Taip siekiama priminti, jog globa yra galimybė pačiam globėjui atrasti naują ryšį su vaiku, pakeisti ne tik savo, bet ir vaiko gyvenimus. Tačiau pirmiausia turime išlaisvinti jausmus, slypinčius širdyje.

„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, –  apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.

Galime pasidžiaugti, kad prasidėjus institucinei vaikų globos namų pertvarkai, Mažeikiuose buvo pereita nuo institucinių vaikų globos namų prie bendruomeninių. Šiuo metu Bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvena 8 įvairaus amžiaus vaikai, o net 88 vaikai gyvena globėjų šeimose. Visada yra laukiami tie, kurie pasiryžta atverti savo namų duris tėvų globos netekusiems vaikams.

Daugiau sužinoti apie galimybę globoti vaikus galite Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės internetiniame puslapyje www.mazeikiugloboscentras.lt, arba paskambinę telefonu ….. Taip pat informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, „Vaikai yra vaikai.Mažeikiai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.Skip to content